9 Ocak 2014 Perşembe

KİTAP ÖNERİSİ: ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK
     UĞUR KOŞAR'IN ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK KİTABINI  ZATEN INSTAGRAM'DA BOLCA GÖRMÜŞSÜNÜZDÜR..BEN GENELDE KİTAPÇILARDA KİTAPLARIN İLK 2-3 SAYFASINI OKURUM.KONU BENİ ÇEKERSEDE ALIRIM..BU KİTAP OKADAR AKICI Kİ SANKİ SİZİNLE KONUŞUYORMUŞ HİSSİ UYANDIRIYOR..BİR NEVİ DESTEKLEYİCİ BİR KİTAP..BEN ÇOK SEVEREK OKUDUM SİZLEREDE TAVSİYE EDİYORUM...HUZURLU OKUMALAR :)Allah her şeyden haberdardır, sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. O, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır. Duanın karşılığını takip etmeden "Allah de ötesini bırak". Kul Rabb'ini imtihan etmez. O'na tevekkülle yaklaştığında rahmetini tüm hücrelerinde hissedeceksin.

Karşında o kadar çok maskeli insan var ki onları tanımak için yoruluyorsun. Şayet dikkat edersen güzel olan bir şey var; o senin hakkını aldıkça, sen onun sevaplarından kazanıyorsun. O halde kaybettim diye üzülme, biraz daha derin bakarsan, aslında kazandığını fark edeceksin!..

Aşık olcaksın evet ama kalbini Allah aşkıyla yakacaksın...
Dünyanın geçici olduğunu, biteceğini İDRAK edeceksin; sadece sonsuz kudrete bağlanacaksın.
Allah'a bağlı yaşayacaksın. İşte Uğur Koşar bu  kitap da sana herkes gibi Allah'ı anlatmıyor O'nu adeta hissettirip yaşatıyor!..
Psikolog Cavidan Ebru Kızıl

Yirmi yıldır terapi deneyimlerimde elde ettiğim sonuçlardan biri şudur ki; eksik olan parçaları yitirdiğini düşünen ve bunları arayarak çıkmazlara giren ve bunun da dışarıda olduğunu sanan çok büyük bir çoğunluk çeşitli psikolojik sorunlarla ruh sağlıklarını bozmuştur. Bu büyük çoğunluğa eserlerinde ve görüşlerinde öze dönüş yolunda katkı sağlayan, aradıklarını bulabilme cesareti ve ışığı olan Uğur Koşar Dostuma "Allah De Ötesini Bırak" ile özlerine dönebilmesi adına ışık olan eserinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum...
Uzm. Psikolog Abdullah Topal

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder