17 Mayıs 2012 Perşembe

BURÇ ÖZELLİKLERİ

          Burçlar insanın kişiliğinde çok önemli bir rol oynuyor bence..Bir insanla konuştuktan sonra onun hangi burç olduğunu genelde tahmin ediyorum ve insanların genelde ismini unutsamda burçları hep hafızamda kalıyor.Acaba bu takıntı sadece bende mi var şüphelenmiyor değilim:)Şimdi birkez daha okuyunca tipik bir terazi burcu olduğumu anladım ama birde yükselen burçlar var onlarda kişiliğimiz üzerinde çok etkili oluyor..Burçların özellikleri hakkında bulduğum yazıları birleştirip sizinle paylaştım okuyalım hadi:)
KOÇ BURCU
Liderlik vasfını en iyi şekilde taşıyan Koç yöneticidir, güçlüdür, enerjiktir. Genel itibari ile neşelidir, ama ters tepki verdiğinde gerçek bir ters tepki olur. Hareketleri hakim olmanın sembollerini veren cinstendir. Masanın üzerine konulan eller, doğrudan göze bakarak konuşmalar, idare etmekten vazgeçmeyeceğinin göstergesidir. Kumral ve gür saçlarını göstermeyi çok sever. Gülüşleri oldukça vurucudur. Alışverişte istediği ürünü istediği fiyata alacak kadar gözü karadır. Baharatlı yiyecekelere bayılır. Planı projeyi yapma gibi takıntıları vardır, en son sözü o söyleyecektir. Temiz ve ferah yerleri tercih edecek olan Koç burcunun dar alanlarda rahat olması beklenemez. Makyaj yapmayı da kararınca severler. Enerjik ve hareketli yapıları ile dikkat çekerler. Egoları çok gelişmiştir. Hatalarını kabul etmezler ve bencil davranışlar sergilerler. Koç burçları çok pratiktirler. Hayatlarına canlılıklarıyla ve girişimcilikleriyle yön verirler. İlgilendikleri konularda oldukça yaratıcıdırlar. Başka insanların girmekten çekineceği projelere imza atmaktan hoşlanırlar.
Yaptıkları işlerde sürekli kendilerini kanıtlamak isterler. Bir işe başlarken eğer ayrıntılı plan yaptılarsa, güçlü ve hareketli yapıları sayesinde çok üretken olabilirler. Dik başlılıkları, bencillikleri ve asi tavırlarından dolayı zor duruma düşebilirler ve böyle zamanlarda başladıkları işleri sonuçlandırmakta güçlük çekerler. Çoğu zaman da sonuçlandırmadan bırakırlar. Sürekli kendilerini ön plana çıkartmak isterler. Bu sebeple olayları abartarak yada değiştirerek anlatırlar. Lider ve otoriterlerdir.Başkaları üzerinde otorite kurmaktan hoşlanırlar. Özgürlüklerine çok düşkündürler. Aşırı kıskançtırlar. Sürekli hareketli olduklarından boş zamanlarını sosyal aktivitelere katılarak ve spor yaparak değerlendirirler. Bu sayede atletik ve alımlı vücuda sahiptirler.


BOĞA BURCU
Yeşil ve mavi düşkünü Boğa burcunun en önemli özellikleri güzellikleri, sanata düşkünlükleri ve merhametleri olacaktır. Yataktan erken uyandıkları aksileşirler, ailesine karşı agresif tavırlar sergileyebilirler. Modayı takip ederler, en son çıkan her şey mutlaka onlarda vardır. Yemek yemenin düşkünüdürler. Kiloları ile arası pek yoktur, tartıya küstür. Siyaha çalan saçlarının rengi ile oynamak ister değiştiremez. Alışverişte sağlam bir pazarlıkçıdır. Parasını gıdım gıdım harcar. En çok lükse sahip olmak gibi bir takıntısı vardır. Eğer vücudunda beğenmediği bir nokta varsa sonsuza kadar saklayacaktır. Sakınan bir tavır takınsa da en çok partilerde eğlenir. Arkadaşları ile dışarı çıkmaya can atar. Elit mekanlarda elit eğlenceleri sever. Makyaj yapmayı çok fazla tercih etmez.Boğa’lar maddiyata çok önem verirler. “Sahip olma” onların yaşam felsefesidir. İşlerine düşkündürler ve çok sabırlıdırlar. Başladıkları işleri disiplinli, metanetli ve sabırlı olmalarından dolayı sonuna kadar devam ettirirler. Fakat risk almaktan pek hoşlanmazlar, kendilerini emniyette hissetmek isterler. Güvenilir ve merhametlidirler.İnsanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Kararlı, güvenilir ve sıcakkanlı olduklarından çevreleri tarafından aranan insanlardır. Somut konulara karşı ilgililerdir. Bu sayede de ruhsal olarak doyuma ulaşmışlardır. Rahatlıklarına düşkün olan Boğa’lar, lüksten ve konfordan keyif alır. Para, düşledikleri rahata ulaşmak için sadece bir araçtır.Dikkatli olmalarından dolayı çok fazla hata yapmazlar ve fırsatları değerlendirmekte ustadırlar. Diğer burçlara oranla daha az hareketli olan Boğa’lar kilo almaya eğilimlidirler. Beslenmelerine dikkat etmedikleri takdirde kalın bir vücuda sahip olurlar.

İKİZLER BURCU
Neşe patlaması yaşayan, zekanın sınırsız olduğu İkizler burcu, hayata düşkündür. Fikir değiştirme gibi bir alışkanlığı vardır, daimi olarak fikir değiştirir etrafındakilere şaşırtır. Çok eğlenceli, ortamın aranan insanıdır. Modayı takip etmediğini söyler, gerçekten de etmez. Sevgilisi ile buluşmaya terlik ile bile gidebilir. Her an her şey beklenebilir bu yüzden. Uyurken en çok cenin pozisyonunu tercih eder. Gün içinde duygularının modu değiştiği sürece korkulacak bir hal alır. Ağlaması ile gülmesi birlikte olabilir, alışverişte bazen cimri bazen bol keseden olur. Makyajı pek tercih etmeyen İkizler gençlerin fazla olduğu yerlerde olmayı çok severler. Partiler vazgeçilmezleridir.İkizler insanları hızlı düşünüp hızlı hareket ederler. Tez canlıdırlar. Aynı an da birden fazla işle uğraşabilirler. Her işe kolaylıkla uyum sağlarlar. Fakat sürekli fikir değiştirirler. Bu sebeple değişik karakterli olmaları ile tanınırlar. İkizler insanlarını anlamak zordur; çok mutlu oldukları bir anda aniden mutsuzluğa kapılabilirler. Yanlış anlaşılmaya müsaittirler.Bilgisi olmadığı konuları son derece ustaca gizleyebilirler. Tam olarak bilmedikleri konuda ustaca bilgi verip, dinleyenleri akıcı ve etkili konuşmasıyla rahatlıkla ikna edebilirler. Gerçek düşüncelerinden çok, diğer insanların duymak istediklerini söylerler. Çabuk kavrayan zekaya sahiptirler. Çekici ve mantıklıdırlar.Sürekli karar değiştiren İkizler insanları, uzun süreli çalışmalar yapamaz. Maddi konularda da değişkendirler. Bazen çok cimri olabilirken bazen çok bonkördürler. Hareketli olmalarından dolayı sağlıklıdırlar ve güzel bir fiziğe sahiptirler.

YENGEÇ BURCU
Ay’ın yönettiği Yengeçler alışverişe düşkünlerdir. Her zaman alacakları bir şeyler vardır. Modanın takipçisi değil modanın yaratıcılarındandır. Topladığı ya da kısa kestirdiği saçları ile farklı görünmeyi sever. Uyurken derli toplu yatar, başkasını rahatsız etmemek için nefes bile almak istemez neredeyse. Yemek yemekten asla kaçınmaz, çabuk yağlanabilen vücuduna o da küskündür. Teknoloji ile içli dışlıdır. Gün içinde canı sıkılsa bile belli etmeyeye çalışır. Acılarını sonuna kadar yaşamak gibi takıntıları vardır. Pazarlık yapmayı hiç beceremezler. Arkadaşları ile olabileceği her mekanı severler. Muhabbetin tadı çıktığı sürece nerede oldukları hiç önemli değildir.Aşırı bir şekilde alıngan, hassas ve evhamlı olan Yengeç’lerin sezgileri oldukça kuvvetlidir. Sorumluluklarının bilincindedirler. Etrafındaki insanlardan da sorumluluk beklerler. Ayrıntılara önem verdiklerinden işlerinde başarılıdırlar. Aşırı duygusal ve duyarlıdırlar. Etkileşim içinde oldukları insanlarda duyarlılık ve iyi niyet ararlar. Kendilerini iyi hissettiklerinde yardımsever, sıcakkanlı, anlayışlı, neşeli düşünceli ve anlayışlıdırlar.Fakat hiç sebep olmaksızın alıngan ve somurtkan olabilirler. Arkadaşlarına değer verip sevmelerine karşın bunu pek belli etmezler. Sabırlı ve nazik olan Yengeç’ler tartışmalardan ve eleştirilmekten hoşlanmazlar.Alıngan yapıları sayesinde kolay kırılırlar, kendilerini kıranları zor affederler. Kendilerine yapılan hareketleri kolay kolay unutmazlar. Tepkileri mantıklı değil duygusaldır. Ailelerine aşırı bağlıdırlar, evcimendirler. Aşırı hassas olmalarından dolayı depresyon eğilimlidirler.ASLAN BURCU
Süs abidesi Aslan burcunun takıları ortalarda gezer, saçlarını dağıtmayı sever. Alışveriş düşkünüdür ama para biriktirmeyi de iyi bilir. Turuncu, sarı renklerine bayılırlar. Kendilerinin en iyi şekilde giyindiğini düşünürler, hatta bu konuda inatlaşırlar. Yerli yersiz inatlaşma gibi bir kötü huyları vardır. Gece nasıl yatarsa sabah öyle kalkar fakat dişlerini sıkarak uyur. Ellerini kollarını kullanarak konuşmaya bayılır, taklit yeteneği gelişmiştir. Gözlerinizin içine bakar ve gülümser, o zaman yeterince etkileyebilir herkesi. Tembelliğe bir kere kaptırdılar mı kendilerini, çok zor toplarlar. Makyaj yapmaktan asla vazgeçmezler. Çok nadir makyajsız dışarı çıkarlar. En sevdikleri yerler genel itibari ile ferah ve herkesin birbirini görebildiği yerlerdir. Basık barlardan ve cafelerden hoşlanmazlar.Önderlik ve diktatörlük yapmaktan hoşlanan Aslan’lar, çevresindeki insanların hayatlarını da onlar adına planlamak isterler. Her şeye karışırlar. Mağrurdurlar. Emir almaktan hoşlanmaz ve yönetmeyi çok severler. Organizasyon yapmaktan hoşlanırlar. Herkese söz hakkı verirler fakat en son sözü kendileri söyleyerek isteklerini başkalarına kabul ettirmeye çalışırlar.Çevresiyle ilgilidir ve yardım etmekten hoşlanırlar. Merhametli, neşeli, sevecen ve iyimserdirler. Kendilerine hatalı davranılsa bile dostane tavır sergilerler. İyi niyetlerinin suistimal edilmesinden hoşlanmazlar ve böyle bir durumla karşılaştıklarında sert bir şekilde karşılık verirler. Yönetici gezegenleri Güneş’in etkisiyle en zor zamanlarında aydınlığa çıkarlar, oldukça şanslıdırlar.Çalışmaktan hoşlanırlar ve iş konusunda başarılıdırlar. Dış görünüşlerine önem verdiklerinden onları her zaman bakımlı görebilirsiniz fakat bu yüzden kolay kolay para biriktiremezler. Her şeyin en iyisini severler. Aslan’lar oyun kurmayı, yönetmeyi ve kural koymayı gerektiren takım sporlarında başarılıdır. Fiziksel çekiciliği onları daha mağrur ve kendini beğenmiş kılar.

BAŞAK BURCU
Titizliğin peşine düşmelerine rağmen en dağınık insanlardandır. Tanımadığı insanlara karşı oldukça sert davranır fakat tanıdıklarının yanında bir çocuktan farksızdır. Pahalı her şeyi sever; parfümler, saatler vs. sanki onun için yaratılmıştır. Parasını lükslere harcayarak kendi bütçesini sarsmakta üstüne yoktur. Deli yatmak nedir denirse Başaklar için geçerlidir. Altlarındaki çarşafa kadar her şey en az üç kez dönmüş olur. Kendilerini yataklara sığdıramazlar. En belirgin özellikleri daima temizlik arayışı, kıyafetlerinde uyum delisi olması, detaycı yapısına rağmen sıra savma işler ile mutlu olabilmesi. Temizliğin ön plana çıktığı yerlere gitmeyi severler. Kirli olduğunu düşündüğü bir yere Başakları asla sokamazsınız. Toprak renklerinde yaptıkları makyajları ile göz doldururlar.Detaycı, dikkatli, çalışkan ve zeki olan Başak’lar iş konusunda oldukça başarılıdırlar. Başarıya ulaşmak için ellerinden gelenleri yaparlar. Pratiklikleri sayesinde gerektiğinde olaylara anında müdahale ederler. Yardım etmeyi severler ve insanlara yardım ederken onlardan da mükemmellik beklerler. Çalışmayı ve üretmeyi seven Başak’lar yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar. Tembellik yapmak onlara zor gelir. Aşırı detaycı olmaları ayrıntılara takılı kalmalarına neden olsa da genelde sağlam adımlar atmasına yardımcı olur.Arkadaşlarını seçerken de titiz davranır, zor beğenen yapıları vardır. İlişkilerinde mesafeli olmayı severler. Kurallara bağlıdırlar. Kimsenin kendilerini kullanmasına izin vermezler. Geleceklerini garanti altına almak için para biriktirirler. İsrafa karşı oldukları için tüketim konusunda lükse kaçmaktan hoşlanmazlar.Tutumlulukları bazen cimrilik derecesine ulaşabilir. Yaşadıkları ortam ve temizlik konusunda da aşırı titizlerdir. Doğru beslenmeye ve temizliğe önem veren Başak’lar, oldukça sağlıklıdırlar. Kendilerine özen gösterirler. Kuralcı yapıları dış görünüşlerine de yansır. Onları dağınık görmek neredeyse imkansızdır.

TERAZİ BURCU
Varlığını herkese hissettirmeye çalışarak hareket eden Teraziler görünür hareketlerde bulunmayı severler. Çevreye sıkça güler, herkesin onayı alan bakışlar atarlar. Yüksek sesle konuşmak gibi bir huyları vardır. Bir de yapacağım dedikleri şeyleri yapmama gibi. Daimi olarak bir mazeret bulma halindedirler. Her şeye söyleyecekleri lafları vardır. Pembe ve mavi tonlarını çok sever, her zaman kullanırlar. Pazarlık yapmayı asla başaramazlar, alışverişe gereğinden fazla para harcarlar. Abur cubur yemeye bayılırlar, bu yüzden kilo problemi yaşadıklarında ilk önce kendilerine kızarlar. Alışkanlıklarından vazgeçmek istemeyen Teraziler kendilerini hep aynı yere giderken bulurlar. Sürekli gittikleri yerlerde arkadaş edindikleri için de oraları terk etmek istemezler. Makyaj durumları ise değişkenlik gösterir. Bazen gösterişli makyajlar yaparken bazen sadece rimel sürerler.Terazi’ler dengeye önem verirler. Bir konu hakkında olayları ölçmeden, tartmadan, denge kurmadan karar vermezler. İlişkilerinde de dengeye önem verdiklerinden güçlü adalet duygularına sahiptirler. Haksızlığa tahammül edemezler ve herkese adil davranırlar. Kolay sinirlenmezler, genelde naziktirler fakat ısrar ve zorlanmaktan hoşlanmazlar. Bu gibi durumlarla karşılaştıklarında sabır ve nezaketlerini yitirebilirler. İyi bir konuşmacıdırlar, sakin ve yumuşak sözlerle dinleyenleri etkileyebilirler. Aşırı meraklı olduklarından başkalarının hayatlarına girmekten çekinmezler. Hayatlarındaki her şeyin güzel olmasını isterler ve arkadaşlarının sahip olduğu güzel şeyleri kıskanıp onlara ulaşmak için türlü yollara başvurabilirler. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar, dostluğa önem verirler. Onlar için denge ve uyum arkadaş seçiminde de önemlidir. Son derece bonkördürler, arkadaşları için paralarını gözlerini kırpmadan harcayabilirler. Yeni şeyler öğrenmekten hoşlandıkları için çabuk öğrenirler ve bu sayede de işlerinde başarılı olurlar.Terazi’ler; cazibeli ve estetiklerdir. Girdikleri ortamlarda hemen fark edilirler. Çekici ve büyüleyicidirler. Kendileri has tarzları vardır. Bu yüzden modayı takip etmek yerine kendilerine yakışanı tercih ederler. Terazi’lerin fiziksel yapıları çok güçlü olmasına karşın, güçlü değillerdir ve hastalıklara karşı dirençsizdirler.

AKREP BURCU
Kırmızının asaletinden kurtulamayan Akrepler alışveriş yapmak isteyip kendilerine bir şey bulamayanlardandır. Sürekli yakınırlar bu yüzden. Etrafındakileri güldürmeyi, zekice espiriler yapmayı severler. Teknoloji ile araları oldukça iyidir. Üretmek ve çalışmaktan korkmazlar. Vücut dillerini kullanmayı pek beceremezler. Onlar için hareketlerden çok sözler önemlidir. Uyurken yorganın altına kafasını sokamayanlardandır. Başları mutlaka dışarıda kalır. Genel itibari ile neşelidirler.Abur cubur yemeyi sevseler de en sevdikleri yemek anne yemekleridir. Aldıkları kiloları çabuk verirler. Makyajı biraz abartabilenlerdir Akrepler. Kendilerini en rahat hissettikleri yer canlı renkleri ile onları cezp edecek yerlerdir. Gitmek istemeyecekleri yerler ise karanlık ve fazlaca gencin olduğu yerlerdir.Akrep’lerin yaşamın her alanında tutkuları vardır. Arzulu, kararlı, enerjik, kendilerine güvenen insanlardır. Cesurdurlar, tutuğunu koparırlar ve başladıkları işleri yarım bırakmazlar. Güçlerini bakışlarından anlamak kolaydır, bakışlarıyla duygu ve düşüncelerini karşı tarafa kolayca iletebilirler. Mantığıyla hareket etse de aşırı duygusaldır ve duygularına kapılırlarsa tehlikeli olabilirler. Dürüstlüğe önem verirler; ukala, ikiyüzlü ve kendini beğenmiş insanlardan hoşlanmazlar. Doğru bildikleri konularda taviz vermezler. Her şeye karşı aşırı kuşkucudurlar. Kolay kolay inanmazlar fakat inandıkları konuları da sonuna kadar da savunurlar. Çalışmalarında özenli ve sabırlıdırlar.
Amacına ulaşmak için elinden gelen her şeyi yaparlar fakat gösterişten uzak dururlar. Lüks ve gösterişli yaşamı sevmelerine rağmen, bunu gösteriş için değil kendilerini başarılı ve iyi hissetmek için yaparlar. Cinselliğe aşırı düşkündürler, ihtiraslı ve çok kıskançtırlar. Arkadaşlarının güvenini kolayca elde ederler çünkü sır tutmasını bilirler fakat arkadaşlarına karşı da kuşkucudurlar. Bu yüzden düşüncelerini paylaşmaktan çekinirler. Sezgileri oldukça kuvvetlidir. Fiziksel olduğu kadar manevi açıdan da güçlüdürler.Ölümü bir son olarak görmezler bu yüzden de ölümden korkmazlar. Akrep’ler hastalıklardan nefret ederler ve hastalandıklarında hasta olduğunu kabul etmezler; dinlenmek yerine çalışmalarına devam ederler. Kendi güçlerini sınayabilecekleri, mücadele ve cesaret gerektiren sporlardan hoşlanırlar. Sıra dışı görünüme sahip Akrep’leri bakışlarından tanımak mümkündür.

YAY BURCU
Abur cuburu üretenler ya Yay burcudur ya da bu abur cuburları Yay burçları için üretmişlerdir. Kola ve cips düşkünleri bu burçtan çıkar. En baskın özellikleri baskın olma istekleridir. En sevdiği kişiyle en çok didişenler de Yay burçlarıdır. Sevgilerini tartışarak gösterirler. Tanımadıklarını çabucak gözden çıkarabilirler. Keskin yüz hatları ile doğrudan bakmaya çekinmezler. Ellerini kullanarak anlatırlar. Nerede olsa uyuyabilirler. Uyumak onlar için problem değildir. En alakasız zamanlarda alışveriş yapar bütçelerine zarar verirler. Buğday tenleri yazın yazmaya hazır ve nazırdır. Makyajın yapılıyor oluşu gerçeğini inkar etmeye çalışsalar da bir süre sonra kendilerini makyaj yaparken bulurlar. Her mekan için bulacakları bir kulp vardır vardır fakat alıştığı mekanlardan başka mekanlara gitmeyi oldukça sever.Yay’lar başkalarının zorlandığı konuları bile kısa sürede kavrar ve çözümler üretirler. Kavrama yetenekleri ve becerileri sayesinde her işin üstesinden kolayca gelebilirler. Dikkatsizce riske atılabilirler fakat hatalarından dersler çıkarmayı da bilirler. İçtenlikleri ve iyimserlikleriyle birçok arkadaş edinebilirler. Özgürlüğüne aşırı düşkün olan Yay’lar kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmazlar. Dikkatsiz, kaprisli ve patavatsızdırlar. Çabuk sinirlenirler, kısa sürede sakinleşirler, kin tutmazlar.İnsanlarla çok kolay iletişim kurabilir. Keşfedilmemiş konuları araştırmayı, seyahat etmeyi, farklı yerleri görmeyi, yeni insanlarla tanışmayı, değişik kültürler öğrenmeyi severler. Para konusunda çok cömerttirler ve savurgandırlar. Yay’lar aynı anda birçok konu ile ilgilenebilirler. Bu da bilmedikleri şeyleri öğrenme merakındandır.İlgisini çekmeyen konularda sıkılırlar ve sıkıldıkları belli etmekten kaçınmazlar. Yay’lar hareketli olmalarından dolayı daima formdadırlar ve hareketli yapıları sayesinde tüm sporlarla ilgilenebilirler. Ancak açık hava sporlarını çok severler. Kendine olan güvenleri ve iyi niyetleri yüzleri yansımıştır.

OĞLAK BURCU
Pazarlığın kralları ve kraliçeleri Oğlak burcundan çıkar. Paraları kıymetli olan Oğlaklar alışveriş yapmayı çok severler fakat çok para harcamak istemezler. Bunu da başarırlar. Eğlenceli ve esprilidirler. Arkadaşlarına bağlıdırlar. Gövdelerini ortaya çıkararak konuşurlar. Ben buradayım mesajı ile istediklerine sahip olabileceklerini bilirler. Çok alakasız kıyafetler satın alabilir, alakasız zevkler arasında git gel yapabilirler. Alkole düşkündürler. Fast food’u çok severler. Farklı dünya mutfaklarını keşfetmeye bir başladıklarında onları kimse durduramaz.Oğlak’lar işleri ile çok meşgul olurlar. Tembellik yapmaktan hoşlanmazlar, boş zamanlarında bile yapacak işleri mutlaka vardır. İşleriyle çok meşgul olmalarından dolayı ve utangaç yapıları yüzünden insanlarla ilişki kurmakta zorlanırlar. Fakat güvenilir ve dürüst olmalarından dolayı dostlarıyla sağlam ilişkiler kurarlar, asla yalnız kalmazlar. Çok büyük sırları bile saklayarak arkadaşlarına güven verirler ve karşılarındakinden de güven beklerler. Ciddi, tutucu, karamsar ve güçlü iradeleri vardır.Çalışkandırlar; çok gelişmiş ödev duyguları vardır, hedeflerine ulaşmak için hiç yorulmadan saatlerce çalışabilirler. Bu sayede başkalarının saygısını kazanırlar. Para konusunda eli açık ve yardımseverler olmalarına rağmen tutumludurlar ve tasarrufu severler. Erken yaşlarda geleneklere, kurallara ve düzenlemelere adapte olurlar.Hastalıklara karşı dirençlidirler. Dişleriyle ve kemikleriyle ilgili problemler yaşayabilirler. Bu yüzden sürekli egzersiz yapmaları ve kemik sistemini güçlendirmeleri gerekir. Kilo problemleri yoktur. Güzel yüz hatlarına sahiptirler.

KOVA BURCU
Uçarı Kovaların en öne çıkan özellikleri çabuk karar değiştirmeleri, çabuk karar vermeleri, pişman olabilmeleri, yine de yenilikten vazgeçmeyişleridir. Alışveriş yapmaya bayılırlar. Oldukça uyumlu ve güzel giyinirler. Verdikleri paraya acımaz, dosdoğru harcarlar. Lüksü severler. Yeşil ve mavi tonlar onlar için önemlidir. Uyurken yatağın içinde dört dönerler. Bir türlü düzgün yeri bulamazlar kendilerine. Gün içinde dakik değişiklikler yaşayabilir, bir sinirli bir süper enerjik olabilirler. Sataşmayı sever, sıkıştırıldığında ters tepki verirler. Kilo problemlerini saklamazlar, saklayabilecekleri kilolar isterler. Kendilerini rahat hissettikleri mekanlar bohem tarzda kimselerin bilmediği yerlerdir. Kalabalık ortaya çıkmaya başladığı anda kaçmak isterler. Tenlerinin güzelliğinden sebep makyaja ihtiyaç duymazlar.Sınırsız hayal güçleri olsa da Kova’lar gerçekçi, ileri görüşlü ve akılcıdırlar. Bencil olmayan Kova’lar, insanlara olan sevgileri ile tanınırlar. İnsanları mutlu etmeyi; ırk ve cinsiyet gözetmeksizin bütün insanların aynı imkanlara sahip olmasını isterler. Hümanist, idealist ve entelektüellerdir. Modern görünüşlerine rağmen dik kafalı, inatçı ve sabit fikirlilerdir. Herkesle kolayca iletişim kurabilirler fakat ne kadar samimi ve dostça davransalar da arada mutlaka mesafe bırakırlar.
Kısıtlanmaktan hoşlanmayan Kova’lar özgürlükleri için her türlü özveride bulunurlar. Bir kişiye bağlanmaktan hoşlanmazlar. Bu yüzden de aile yaşamı zor gelir. Yeniliklere ve değişikliklere açık olsalar da alışkanlıklarını kolay değiştirmezler. Çok yönlü oluşlarından zor anlaşılırlar. Dürüst ve güvenilirlerdir. Kendi işlerini yapmaktan büyük keyif alırlar.Maddiyata önem vermezler. Kova’ların çok fazla sağlık sorunları olmaz. Çünkü hastalıklara karşı dayanıklı ve tedbirlidirler. Farklılığı seven Kova’lar farklı spor ve aktivitelerden hoşlanırlar.

BALIK BURCU
Geri planda kalmayı sevmeyen Balıklar gün içinde mutlu görünmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Çünkü onlara göre onlar herkesin gıpta ettiği kişi olmalıdırlar. Alışveriş yapmaya bayılırlar ve gerçek anlamda yüklü miktarları alışverişe yatırırlar. Pazarlık yaparlarsa kendilerini kötü hissederler bu yüzden ceplerindeki parayı hemen verirler. Gece oldukça sakin uyuyan Balıkların rüyaları hiç de o kadar sakin değildir. Bir fantastik dünyanın tekrar yaşanışı gibidir rüyaları. Elit yemekleri yemeyi severler. Hayatın tadını almak için ellerinden geleni yaparlar.Boğuk mekanlardan hoşlanmazlar, kendilerini rahat hissettikleri mekanlar ferah ve aydınlık ortamlardır. Makyaj yapmaya bayılırlar, ellerinden gelse tüm makyaj malzemelerini satın alacaklardırBalıklar aşırı duygusaldırlar. Hayal kurma yetenekleri sayesinde sanata karşı eğilimlidirler ve ince ruhludurlar. Arkadaşlık duygularına önem verirler ve yapılan hataları affetmezler. Çok iyi niyetlidirler, anlayışlıdırlar ve herkesle iyi geçinirler. Her ortama çok çabuk uyum sağlarlar. Kolay dağılırlar ve başarılı olmak için motivasyona ihtiyaçları vardır. Mistik güçleri çok fazladır. Sezgileri çok güçlüdür. Yaşamları boyunca yeni şeyler öğrenmek için çalışırlar. Aynı hataları sürekli yinelerler, ders almayı beceremezler.Geleneklerine ve alışkanlıklarına önem verdiklerinden değişikliklerden hoşlanmazlar. Merhametlidirler ve insanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Estetik zevkleri gelişmiştir. Rahatına fazlasıyla düşkündürler. Evcimendirler, aile bağları güçlüdür ve sadıktırlar. Toplum içinde dikkat çekmekten ve takdir edilmekten hoşlanırlar. Politika ve sanat konusunda duyarlıdırlar. İşini gerçekten severse çok başarılı olabilir. Paraya ve maddiyata önem vermezler. Diğer insanların ihtiyaçlarına karşı hassas olduklarından ellerindeki son kaynağı bile başkaları için harcamaktan çekinmezler.Hastalıklara ve ilaçlara karşı dayanıksızdırlar. Güçsüz bir vücut yapıları olduğu için çok kolay hastalanabilirler. Duygusal hassasiyeti ve duyarlılığı yüzünden sinir sistemleri kolayca yıpranabilir. Balık’lar için deniz sporları uygundur. Bunların yanında meditasyon ve yoga yapmalarında fayda vardır.Su Grubu               
Ortak özellikleri içinde en önemlisi  duygusallıktır. Hassas, çabuk değişen, içe dönük kimselerdir.                                                               
 YENGEÇ – AKREP -BALIK
Bir de, doğal ihtiyaçları ağır basar. Yani yemeye, içmeye, rahat etmeye, sekse düşkündürler. Susmayı da pek başaramazlar.
Duygularını kontrol edememe ve haksızlığa uğradıklarını düşünmeleri yüzünden öfkeli ve kırıcı olurlar. Küsme, somurtma ve kıskançlıkları vardır.
Merhametli ve yardımsever olurlar. Başkalarının ihtiyaçlarını hisseder ve yardım ederler. Sezgi yönleri çok kuvvetlidir. Mistik, felsefi, dini konulara yatkındırlar. Akıl ve mantıktan ziyade hayal dünyalarının zenginliği, sezgileri ve hissettikleri doğrultusunda yaşarlar.


Hava Grubu                                                                                                              
Burçlarının ortak özelliği havai olmalarıdır. Bir konuya çabuk adapte olur ama çabuk bıkar ve bırakırlar .                                                                                                                       
 İKİZLER – TERAZİ -KOVA
Sabır gösteremezler, sahiplenmeye niyetli değilseler anlamaya bile zahmet etmezler. İstikrarsızdırlar, çok sık karar değiştirirler. Bu özellikleri yüzünden, yalancı olduklarını düşünenler olabilir.
Her şeye, her konuya açıktırlar ama çabuk bıkarlar. Bu yüzden hedefe ulaşmaları zor olur.
Çok yönlüdürler, parlak ve pratik bir zekaya sahiptirler. Çok hareketlidirler. Ne zaman, nerede, ne yapacaklarını takip etmek çok zordur. Asla bıraktığınız yerde durmazlar. Orijinallik ve yaratıcılıkta çok başarılıdırlar. Dışa dönüktürler. Bencil olmayıp, etraflarını düşünen ve onlara faydalı olabilen kimselerdir.


Toprak Grubu
Şartlanmalar alışkanlıklar ve maddecilik birinci planda gelir. Son derece sabit fikirli olup, yeniliklere kapalıdırlar. Riskler ve ani değişikliklerden hoşlanmazlar.
 BOĞA – BAŞAK – OĞLAK
Paraya bağlı, çok hesaplıdırlar. Hareketleri, düşünmeleri, karar vermeleri, konuşmaları ağırdır.
İyice emin olmadan harekete geçmezler. Mantıklı, disiplinli ve düzenli davranırlar. Son derece mütevazidirler, gösteriş yapmazlar, Pratik ve güvenli hareket ederler. Yalandan, sululuk ve iki yüzlülükten hoşlanmazlar. Arzu ve istekleri genellikle maddi plandadır.
Çok konuşmazlar, laubalilik istemezler. Yeni bir şeye adapte olmada, yapmada zorlanırlar; ama bir kere akıllarına yatıp bağlanırlarsa da artık ondan kolay kolay sapmaz, geri dönmezler.


Ateş Grubu
Ateş yapısının en önemli özelliği benlik duygusunun çok kuvvetli olmasıdır. Kendileri daima birinci plandadır.
KOÇ – ASLAN – YAY
Canlarının istediğine sahip olmak, akıllarına esen her şeyi hemen yapmak isterler. Beklemeye tahammülleri yoktur. Kendilerini çok beğenirler, özgüvenleri fazladır ve daima çevrelerine hükmetmek isterler.
Dünyanın kendi eksenleri etrafında döndüğüne inanırlar. Başkalarının onlara gıpta ettiğini düşünürler. Daima zirveye taliptirler ikinci adam olmak istemezler.
Yaratıcı, cömert, sıcak ve çekicidirler. Hayat enerjileri, yaşama sevincim çoktur. Devamlı aktif olmak, hayatı dolu dolu yaşamak, sevgiyi hissetmek isterler. Yalnız kalırlar ve terk edilirlerse dünyaları başlarına yıkılır, çok mutsuz olurlar.

2 yorum:

  1. harika bilgiler :)

    http://stylishtimes.blogspot.com/

    YanıtlaSil
  2. hahahhahah bır balık olarak bayıldımmm :))

    YanıtlaSil